Soutěž Chořelice 2020

12.9.2020 den, kdy se u nás v Chořelicích konaly hasičské závody.

Jak už je u nás zvykem, nenecháváme věci náhodě a perfektní podmínky pro naše závodníky připravujeme vždy několik dní dopředu. Letos u nás přibylo pár novinek jako například dřevěný domek, kde si závodnici či fanoušci mohli zakoupit lahodný mok nebo zmodernizování našeho technického stavu co se týče věcí okolo časomíry a celkového zapisování výsledného času.

Jako první se nám představila naše přípravka. Nejmenší hasiči si se svými dvěma útoky poradili bez jediného problému. Doufám, že v nich záliba pro hasičský sport jenom poroste a společně je budeme moct sledovat, jak šplhají po pomyslném žebříčku směrem nahoru.

Tradičně následuje kategorie mladší a starší žáci. I kdybychom nejraději první místa rozdali všem, udělat to bohužel nemůžeme. Pohár a medaile za první místo v mladších žácích si odvezlo družstvo ze Střeně, které dokončilo útok v čase 19,23. Co se týče starších žáků, tak tady potěším především domácí fanoušky, s časem 18,07 vyhrálo družstvo Chořelice B.

Snad vám nemusím připomínat, že ani letos jsme nezapomněli na soutěž veteránů. Musím říct, že veteráni si zaslouží můj obdiv. Je skvělé sledovat s jakou vášní, radostí a nasazením provádí svoje útoky. Stupně vítězů dopadli následovně – první místo si odvezli veteráni ze Savína za čas 34,92. Stříbro putovalo do Černovíru, bronz zůstal v Chořelicích a pomyslnou bramborovou medaili si odvezli borci z Vísky.

První ročník soutěže mužů a žen zaznamenal oproti loňskému roku velkou účast. Nakonec si k nám našlo cestu přesně 21 týmů. Konkurence číhala doslova na každém rohu a já věřím, že pro fanoušky hasičského sportu to byla velká podívaná. Domácí družstvo zahájilo tuto soutěž v dobře rozběhlém útoku, který nakonec skončil v čase 17,63, ale v nadupané konkurenci to stačilo pouze na 9. místo. První místo v kategorii mužů bral tým z Velké Bystřice s výsledným časem 15,80. Druhé místo si odvezli kluci z Radíkova, kteří stále drží rekord naší dráhy z roku 2019. Bronzová medaile patří mužům z Nenakonic. U žen si první místo vybojovaly holky z Nenakonic za čas 19,56. Druhé skončili holky z Blatce a třetí místo putovalo holkám do Střelic.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem týmům, které si udělali čas a přijeli si k nám zasoutěžit. Doufáme, že se u vám nás líbilo a poctíte nás svojí hojnou účastí i příští rok. Nezbývá dodat nic jiného než hasičskému sportu třikrát ZDAR!

Dostálová Veronika